Blog

Filament Üretiminde Sıcaklık ve Hareket

Filament üretimi sırasında sıcaklık ve harekete bağlı olarak üretim kabiliyeti ve kalitesi değişmektedir. Polimerlerime sıcaklığının değişken olmaması ve doğru eritme sıcaklığının yakalanması çok önemlidir. Gerekli Isı Enerjisi Miktarının HesaplanmasıFilament üretiminde kullanılan en yaygın polimer malzemeler olan PLA , ABS,Nylon 6 , PC Polycarbonate gibi polimer çeşitlerinin özgül sıcaklıklarına ve yoğunluklarına göre gerekli ısı enerjisi miktarı;Continue reading “Filament Üretiminde Sıcaklık ve Hareket”

PM BLDC MOTORLAR

Elektrik enerjisini mekanik enerjiye çevirmenin birçok yöntemi olduğu gibi sabit mıknatıslı (PM) fırçasız DC motorlar bu yöntemler arasında en çok tercih edileni olduğunu söyleyebiliriz. Enerji verimliliği başta olmak üzere motor ömrü ve bakım gerektirmeyen yapıları onları en çok tercih sebepleridir. Elbette dezavantajları da mevcut. Bunlardan en önemlisi karmaşık yapılı sürücülere ihtiyaç duymalarıdır. PM BLDC motorlarContinue reading “PM BLDC MOTORLAR”

PM BLDC MOTOR KONTROL

PM BLD motorlar avantajlarının yanında kontrol yöntemleri onları karmaşık hale getirmektedir. Günümüzde yüksek performanslı işlemciler sayesinde bunu aşmış bulunuyoruz.


Subscribe to my blog

For news and sharing.